W trosce o zdrowie i kondycję organizmu warto stosować przetestowane oraz bezpieczne techniki, w głównej mierze takie jak tlenoterapia. Jest to terapia przeprowadzona w ustaleniach podwyższonego ciśnienia a także zwiększonego stężenia zarówno tlenu, jak też dwutlenku węgla oraz wodoru. Dzięki takim specyficznym warunkom organizm zostaje silnie dotleniony, co przekłada się na wymierne korzyści zdrowotne.

Kto może korzystać z tlenoterapii?
Przede wszystkim trzeba wyraźnie zaznaczyć, że normobaria jest w pełni bezpieczna dosłownie dla dzieci (sprawdź również informacje na stronie: komora normobaryczna). Istnieją bezsporne przeciwwskazania, np ciąża czy krwotoki, niemniej jednak tych przeciwskazań jest realnie mało, dlatego spora większość osób może w bezpieczny sposób przystąpić do terapii w komorach normobarycznych. Warto dodać o tym, że stężenie tlenu podwyższone jest aż dwukrotnie, jednakże dwutlenku węgla 50 krotnie. Dzięki temu naczynia krwionośne zostają rozszerzone, a tlen przenika nawet ma niełatwo dostępnych miejsc w organizmie (zobacz również: komora normobaryczna). Powinno się pamiętać o tym, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do podtrzymywania wszystkich funkcji życiowych, dlatego silne dotlenienie organizmu wiąże się ze wzrostem wydolności organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Wykazano bowiem, że podwyższone stężenie tlenu w warunkach wysokiego ciśnienia wpływa korzystnie na układ nerwowy. Przy tym, komora normobaryczna to komfortowe warunki sesji, które przebiegają w miłej a także bezpiecznej atmosferze, dlatego tak wiele osób korzysta z takich sesji całymi rodzinami.

Zobacz także: normobaria.

Comments are closed.

Post Navigation