Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej w tym momencie dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak wcześniej, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym czasie co raz częstsze wahania nastroju. Oprócz tego facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy także włosy się przerzedziły lub ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym woli się na silę odmłodzić, zaczyna się inaczej ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym generalnie nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż jeśli facet w tym okresie życia zaczyna intensywnie biegać, a przedtem przenigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą albo większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w przypadku mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z na prawdę dużo młodszą partnerką albo popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy także używając w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można jednak przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe albo niemal dorosłe, zatem powinno się w tej chwili pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać przykładowo wspólnie w ciekawe miejsca. Jest to też chwila, by podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko sportowych ale też intelektualnych.

Zobacz także: mężczyzna po 40.

Comments are closed.

Post Navigation