W trosce o zdrowie i kondycję organizmu warto używać przetestowane oraz bezpieczne techniki, między innymi tj. tlenoterapia. Jest to terapia przeprowadzona w ustaleniach podwyższonego ciśnienia oraz zwiększonego stężenia zarówno tlenu, jak także dwutlenku węgla oraz wodoru. Dzięki takim specyficznym warunkom organizm zostaje silnie dotleniony, co przekłada się na wymierne korzyści zdrowotne.
Kto może korzystać z tlenoterapii?
Przede wszystkim trzeba wyraźnie zaznaczyć, że normobaria jest całkowicie bezpieczna nawet dla dzieci (zobacz więcej: normobaria). Istnieją bezdyskusyjne przeciwwskazania, np ciąża czy krwotoki, niemniej jednak tych przeciwskazań jest naprawdę mało, dlatego znaczna większość osób może w bezpieczny sposób przystąpić do terapii w komorach normobarycznych. Pamiętajmy o tym, że stężenie tlenu podwyższone jest aż dwukrotnie, natomiast dwutlenku węgla 50 krotnie. Dzięki temu naczynia krwionośne zostają rozszerzone, a tlen przenika nawet ma trudno dostępnych miejsc w organizmie (zobacz więcej: tlenoterapia). Powinno się pamiętać o tym, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do podtrzymywania wszystkich funkcji życiowych, dlatego silne dotlenienie organizmu wiąże się ze wzrostem wydolności organizmu, zarówno pod kątem fizycznym, jak także psychicznym. Wykazano bowiem, że podwyższone stężenie tlenu w ustaleniach wysokiego ciśnienia wpływa korzystnie na układ nerwowy. W dodatku, komora normobaryczna to wygodne warunki sesji, które przebiegają w miłej a także bezpiecznej atmosferze, dlatego tak wiele ludzi korzysta z takich sesji całymi rodzinami.
Więcej informacji: normobaria.